laupäev, 5. oktoober 2013

Õpetajate päev 4. oktoobril

Elleri kool tähistas 4. oktoobril õpetajate päeva kaheosalise sündmusena ning ka õppetöö oli korraldatud pidupäevale kohaselt - I ja II kursusele andsid üldainetunde III ja IV kursuse õpilased. Kell 13.30 koguneti Elleri saali.

I kursus tervitas improvisatoorse etteastega. Sumedate jazzirütmide saatel kandis koorijuhtimist õppiv Matīss ette kooli esimese kuu jooksul kogutud õpetajate meeldejäävamad ütlusi, instrumentaalse poole eest hoolitsesid Jan (RM löökpillid), Tobias (RM saksofon) ja Indrek (RM kitarr).

III kursust esindas Erle, kes on klarnetiõpilane, ent tõestas, et on ka klaverimängus kibe käsi. Tema mängitud omaloominguline klaveripala "Etüüd seitsmele" vallandas tormilise aplausi.

IV kursuse lippu hoidsid kõrgel Karl-Elias, Karina ja Bertha. Lähenedes asjale professionaalse vaimukusega, esitasid nad klaveril ja plokkflöödil meloodiat filmist "Sõrmuste isand" ning tänasid õpetajaid oma muusikatee kujundamise eest.


Viktoriinis tuli jõudu katsuda mitut moodi - õpilasesindus testis lisaks silmaringile ka koolipere muusikalist kuulmist. Neli heliklippi mängiti tagurpidi ning võistlejad pidid nimetama teose pealkirja ning autori, viimase klipi puhul oli ülesandeks oli välja nuputada pala tuntuksmänginud filmi režissöör. Teine pool viktoriinist hõlmas teadmisi erinevatest valdkondadest - möödunud sajandi uudissõnadest Viinistu kunstimuuseumini.

Siis lahutati õpetajad õpilastest ning võeti kätte väikekandled. Praktilist töötuba viis läbi Gerda, kes õpetas selgeks Kodaverest pärit rahvaviisi "Savikoja venelane". Paralleelselt õpetajate kursusega harjutas õpilastega sama lugu Kaisa, instrumentideks D-duuri häälestatud klaaspudelid.


Kui uus viis õpitud, asuti taas oma tavapäraste toimetuste kallale. Pidu jätkus õhtul kell 19 Tartu Saksa Kultuuri Instituudi saalis. Kogunenud seltskond alustas kannelde ja pudelite orkestri peaprooviga, seejärel pärjati viktoriini tublimad võistkonnad ning kolmapäevast reedeni kestnud hääletuse "Elleri kooli kõige-kõigem õpetaja" tiitli pälvijad. Teadmiste kontrollis oli parim Ruth Ernstsoni, Karin Soodla, Urmas Taniloo, Pille Taniloo ja Sven Sander Šestakovi võistkond. Kooli särasilmseimaks õpetajaks hääletati Galina Kulikova, stiilseimaks Terje Heido-Rosenberg ja humoorikaimaks Katrin Aller.

Kuna enne reedet jaotatud infos lubati tantse, siis otse loomulikult neid ka tehti. Karl Madis Pennari ja Kristjan Rudanovski vapustav kitarri ja viiuli paarisrakend tantsitas koolipere eriti mängleva kergusega. "Oige ja vasemba" ning "Kohaanuška" ajasid hubase Saksa Instituudi saali päris palavaks. Tantsudevahelisel ajal kosutasid kooli kohviku suupisted ja kook.




Õhtu üheks meeleolukamaks hetkeks kujunes õpetajate üllatusesinemine. Pille, Urmas ja Joonas Taniloo ühes Ain Tarro, Tiina Konksu, Kadri Leivategija, Ruth Ernstsoni ja Anu Russakuga esitasid kaks säravat lugu: Kukerpillide repertuaarist tuntud "Suured koerad, väiksed koerad" ning Jaan Pehki "Laiali", mis võeti publiku poolt eufooriliselt vastu (nagu kõik sel õhtul esitatud viisid). Õpetajate pilli järgi oldi julged tantsupõrandal valssigi keerutama. Bändis domineerisid löökpillid, kuulis ka klaveri- ja lõõtspillihelisid ning laulu. Pärast seda mängisid-laulsid tantsuks õppejuht Ain Tarro ja kooli vilistlane Tõnis Kalmre.





Pidu lõppes tantsu, muljetamise, ohtra tänamise ning "Savikoja venelase" koos mängimisega.
Õpilasesindus tänab kõiki osalejaid!


Kaisa Kuslapuu
Elleri ÕE esimees